+48 883 047 047
kontakt@educamp.pl

W co warto zainwestować, zaczynając nagrywać na YouTube?

W co warto zainwestować, zaczynając nagrywać na YouTube?

Trendy są bezlitosne. TikTok powoli zaczął wypierać YouTube. Nie oznacza to śmierci portalu i wciąż wiele osób decyduje się na zakładanie swoich własnych kanałów. Dzięki temu mogą rozwijać swoje zainteresowania i uczyć się nowych rzeczy. Jednak zanim zaczniesz tworzyć coś na tej platformie, musisz zainwestować na kilku różnych płaszczyznach. Jeśli któraś z nich będzie odbiegała jakościowo od przyjętych standardów, nie możesz marzyć o wielkiej karierze.

Porządny mikrofon i jakość dźwięku

Dźwięk na YouTube jest dziś najważniejszym czynnikiem, o jaki warto zadbać. Dobra jakość wideo też jest oczywiście mile widziana, ale filmik wykonany telefonem z lepszym aparatem wystarczy, żeby uzyskać zadowalający efekt. W przypadku dźwięku jest znacznie trudniej. Wiatr, hałas na zewnątrz albo złe ustawienie mikrofony wystarcza, żeby nagranie stało się skrajnie nieatrakcyjne. Zainwestuj w porządny sprzęt w zależności od tego, jaką dziedziną chcesz się zajmować. Czasami wystarczy mikrofon w telefonie, czasami będziesz musiał zakupić krawatowy, a czasami sprawdzi się tylko porządny mikrofon na statywie. Bez względu na sprzęt, jakość musi być nienaganna i nie pozostawiać niczego do życzenia.

Program do montażu z wieloma funkcjami

Montaż to najważniejsza część filmików na YouTube. Moda na przesadzone efekty dźwiękowe już dawno przeminęła, ale nie oznacza to, że porządny montaż nie powinien mieć miejsca. Im lepszy program dla siebie kupisz, tym więcej możliwości będziesz miał. Na początku nie musisz wydawać fortuny, ale montowanie w systemowym programie może nie wystarczyć. Jeśli nie zadbasz o porządny montaż, twoje filmiki mogą nie być dla widza atrakcyjne. Pamiętaj, że utrzymanie uwagi widza jest bardzo trudne. Nie ważne, jakie treści przekazujesz, nikt nie da rady ich oglądać, jeśli nie wpleciesz w nie ciekawego montażu.

Sprzęt, z którym będziesz pracować

Jeśli zamierzasz robić filmiki o tematyce poradnikowej, koniecznie musisz zadbać o sprzęt, na jakim będziesz pracować. Musi on świadczyć o tym, że jesteś profesjonalistą. Jeśli będziesz pracować na zestawach dla początkujących, będziesz dla widza osobą początkującą i od razu wiedza, którą chcesz przekazać, będzie dla niego mniej wartościowa. Jeśli chcesz porządnie wyglądać, musisz działać na sprawdzonym i szanowanych wyposażeniu. Zainwestuj w te sprzęty, które naprawdę Ci się przydadzą. To inwestycja nie tylko w kanał na YouTube, ale także w rozwój twojego hobby, które będziesz uprawiał także poza kamerą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content