+48 883 047 047
kontakt@educamp.pl

Jakie szkolenia warto wybrać dla swoich pracowników?

Jakie szkolenia warto wybrać dla swoich pracowników?

Inwestowanie w pracownika to inwestowanie w rozwój naszej firmy, więc nie dość, że powinniśmy to robić dość regularnie, to do tego musimy robić to z głową. Oprócz obowiązkowych szkoleń, takich jak BHP albo obsługa maszyn, musimy też skupić się na ich rozwoju pod kątem obecnie panujących trendów na rynku. A dobranie takich szkoleń może okazać się bardzo trudne, zwłaszcza jeśli my sami nie interesujemy się tym tematem.

To od pracodawcy zależy, czy pracownik będzie miał dostęp do danego szkolenia i będzie rozwijał swoje kompetencje. Jeśli mu tego nie umożliwimy albo wręcz zabronimy w ramach pracy, może się okazać, że nasz pracownik jest mniej wydatny niż jakikolwiek inny pracownik w tej branży. Jednak zmienianie pracowników to tylko pozorne zakrywanie problemu, bo kolejne osoby przyjęte na to samo stanowisko po czasie będą potrzebowały nowych szkoleń. Ale to, że szkolenia muszą się odbywać to jedno, zupełnie inną sprawą jest to, jakie szkolenia powinniśmy wybierać dla swoich pracowników i gdzie ich szukać.

Musisz się przede wszystkim zastanowić nad tym, w jakiej formie mają być dane szkolenia. Możemy zatrudnić kogoś do naszej firmy na stałe albo tylko na określony czas, żeby w ramach pracy w określonych godzinach tłumaczył naszym pracownikom nowe trendy albo sposoby na ułatwienie sobie wykonywanych zadań. Możemy też wysłać ich na jedno lub kilkudniowe szkolenie poza naszą firmą, ale wtedy sami musimy mu opłacić pobyt i koszty wyżywienia. Wielu pracodawców decyduje się na tę pierwszą opcję, ale kiedy mamy do czynienia z nowoczesnymi technologiami, to ta druga opcja sprawdzi się zdecydowanie lepiej.

Zobacz również:
kursy google ads
szkolenia seo
kurs linkedin
kursy z marketingu internetowego
Nasze polecane najnowsze artykuły.

Oczywiście dobrze jest postawić na szkolenia, które rozwijają umiejętności naszego pracownika, a to oznacza, że musimy wiedzieć, co dokładnie robi i jakie obecnie ma kompetencje. Nie ma sensu wydawać pieniądze na szkolenia, z których nasz pracownik nic nie wyniesie. Dobrze jest więc być na bieżąco z trendami w naszej branży i regularnie dowiadywać się jakie szkolenie wybiera nasza konkurencja albo jakie oferowane są przez firmy, z których usług korzystamy najczęściej. Z ilością szkoleń nie można też przesadzić, bo pracownika mamy przecież po to, żeby dla nas pracował, a nie żeby szkolił się na nasz koszt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content