+48 883 047 047
kontakt@educamp.pl

Czy warto przechodzić szkolenia?

Czy warto przechodzić szkolenia?

Szkolenia, czy to w ramach pracy, czy w ramach rozwoju osobistego mogą się okazać dla nas bardzo przydatne. Jednak szkolenie szkoleniu nierówne i możemy trafić na takie, które faktycznie pomogą nam opanować nowe umiejętności, ale i takie, które będą dla nas stratą czasu. Kiedy organizujemy je w swoim zakresie, warto sprawdzić wszystkie dostępne informacje, zanim zdecydujemy się na konkretną opcję.

Szkolenie może się okazać doskonałą możliwością na rozwinięcie naszych umiejętności albo podniesienie kwalifikacji zawodowych. Kiedy wysyła nas na nie pracodawca, warto skorzystać z tej możliwości. Kiedy jednak szukamy ich na własną rękę, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników, które powinny wpłynąć na nasz wybór. Najważniejsze jest oczywiście program, który oferuje nam dane szkolenie. Wczytaj się w niego dokładnie i określ czy zagadnienia, które mają być na nim poruszane, faktycznie są dla Ciebie obce albo czy w najbliższym czasie będą dla Ciebie przydatne, czy może lepiej sobie odpuścić.

Czasami szkolenia nie są dokładnie tym, czym próbują być. Reklamy mogą być przekłamane, zwłaszcza jeśli są skierowane do większego grona odbiorców. Dlatego warto poczytać dokładnie na stronie organizatora, dla kogo są kierowane szkolenia. Może się okazać, że opacznie wykupimy wstęp na cały blok, podczas kiedy będzie z niego dla nas korzystny jeden wykład. Do tego ważne jest miejsce i czas odbywania się takiego szkolenia. Nawet jeśli coś jest reklamowane jako webinar internetowy, może się okazać, że obecność w hotelu albo na sali konferencyjnej, w której będzie wyświetlany, jest obowiązkowa.

Zobacz również:
kursy google ads
szkolenia seo
kurs linkedin
kursy z marketingu internetowego
Nasze polecane najnowsze artykuły.

Zwróć też uwagę na to, co daje Ci takie szkolenie. Bez sensu jest brać w nim udział, jeśli na koniec nie dostaniesz żadnego potwierdzenia świadczącego o tym, że faktycznie je skończyłaś. Certyfikaty i dyplomy są nam niezwykle potrzebne, zwłaszcza jeśli nabywają umiejętności, które przydadzą nam się w rozwijaniu naszej kariery. Jeśli nie mamy na coś dowodów, nasz pracodawca może uznać, że w ogóle tego nie było, a tego byśmy nie chcieli. Więc jeśli po ukończeniu szkolenia nie będzie na Ciebie czekał żaden dyplom oni certyfikat, lepiej zrezygnować z niego na rzecz takiego szkolenia, które jest w stanie nam to zaoferować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content